Aktualności

Gospodarka

Portal Biznes.gov.pl zastępuje ceidg.gov.pl

Portale internetowe biznes.gov.pl oraz ceidg.gov.pl to przygotowane przez administrację rządową serwisy informacyjno-usługowe dla przedsiębiorców. Adres ceidg.gov.pl był jedynym miejscem do załatwiania przez internet spraw w centralnym rejestrze działalności gospodarczej. Z kolei Biznes.gov.pl od lat oferuje biznesowi szeroki wachlarz e-usług administracji publicznej. Teraz obie usługi zostaną połączone.

Czytaj więcej
Dotacje

Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości szuka najlepszych projektów wzorniczych, które po wdrożeniu zaspokoją potrzeby osób z ograniczeniami funkcjonalnymi. Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwo może otrzymać ponad 1,1 mln zł wsparcia. Budżet całego programu wynosi 70 mln zł. Wnioski można składać do 28 lipca 2021.

Czytaj więcej
Gospodarka

Pierwszy w Polsce Lohr Railway System działa w Swarzędzu

W terminalu intermodalnym firmy CLIP w Swarzędzu działa pierwszy w Polsce i w tej części Europy, Lohr Railway System. Lohr Railway System to nowoczesna technologia, opatentowana i sprawdzona w eksploatacji, pozwalająca na poziomy załadunek standardowych naczep drogowych na wagony kolejowe, bez konieczności użycia dźwigu. Od kilkunastu lat stosowana jest w transporcie intermodalnym, głównie pomiędzy Francją a Włochami.

Czytaj więcej
Gospodarka

Tarcza dla turystyki

Tarcza turystyczna to kolejna pomoc dla turystyki dotkniętej skutkami pandemii, współprzygotowana przez Ministerstwo Rozwoju. Ma zabezpieczyć kwestię zwrotów pieniędzy za opłacone i niezrealizowane z powodu koronawirusa imprezy turystyczne.

Czytaj więcej
Szkolenia

Brexit wyzwania i wątpliwości

24 litopada odbędzie się webinarium: "Brexit – wyzwania i wątpliwości". Wydarzenie organizowane na platformie Teams przygotowane jest przez SDZLEGAL SCHINDHELM, British Polish Chamber of Commerce, IAG Global oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Czytaj więcej