Przyszłość biznesu

praca lubie toWspółczesny świat stoi u progu wielkiej zmiany. W jakim kierunku ona pójdzie, zależy tylko od nas samych. O drogach, które warto wybrać, aby żyć i pracować lepiej, opowiedzą w Poznaniu prelegenci Forum Zamknięcia kampanii społecznej „Praca? Lubię to!”. 28 listopada 2016 organizatorzy akcji po raz ostatni zapraszają przedsiębiorców, pracowników i studentów na inspirujące wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne.

W siedzibie SWPS usłyszymy m.in. o firmach przyszłości, turkusowych liderach i tworzonych przez nich organizacjach oraz o pracy z pasją dla najlepszego pracodawcy na świecie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji na stronie www.swps.pl/poznan lub www.younick.pl/pracalubieto.

Podczas Forum Zamknięcia wspólnej inicjatywy YouNick i SWPS, zaproszeni goście podzielą się nowatorskimi koncepcjami, które są już wdrażane w światłych firmach w Polsce i na całym świecie. Żaneta Poirieux, założycielka Human Integral Instytut, organizatorka konferencji „Firma z Duszą” opowie o przełomowym podejściu do tworzenia i zarządzania firmami oraz organizacjami. Turkusowi liderzy, dbający o rozwój własny oraz swoich zespołów, to przyszłość biznesu, a ich działania pozwolą ludziom odnaleźć w pracy sens życia, godność i radość tworzenia. Mateusz Zmyślony, twórca i dyrektor kreatywny Grupy ESKADRA, współpracownik wybitnego ekonomisty i polityka prof. Jerzego Hausnera, po raz pierwszy w Poznaniu przedstawi stworzony wspólnie z profesorem koncept gospodarki przyszłości. Opowie o Open Eyes Economy, czyli gospodarce relacyjnej, opartej w całości na wartościach społecznych, a także o modelach „firma-idea”, „marka-kultura” i „miasto-idea” oraz ich praktycznych zastosowaniach. Ponadto zapozna uczestników konferencji z wnioskami płynącymi z Open Eyes Economy Summit 2016, międzynarodowego forum poświęconego ekonomii wartości. Na ostatnim spotkaniu kampanii „Praca? Lubię to!” nie zabraknie także podsumowania całej akcji oraz wystąpień przedstawicieli organizatorów. Piotr Voelkel, współzałożyciel SWPS i współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX, opowie o pogoni za pełnią życia, o wierze w siebie i ludzi oraz o tym, jak być użytecznym i zyskiwać we współpracy z innymi. Natomiast prezes YouNick, Dagmara Nickel dowiedzie, że dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy idą.

Na konferencję zamykającą naszą akcję zaprosiliśmy także wieloletniego pracownika firmy, która w tym roku po raz kolejny znalazła się na czele światowej listy najlepszych miejsc pracy Instytutu Great Place to Work. Mateusz Zięba z szwajcarskiego oddziału Google opowie o swojej pełnej pasji pracy i zebranych do tej pory doświadczeniach zawodowych – mówi Agnieszka Lewicka, współorganizatorka kampanii z Uniwersytetu SWPS. – Jednym z prelegentów będzie także psycholog dr Konrad Piotrowski, wykładowca naszej uczelni, który z perspektywy psychologii rozwojowej pokaże, jak dokonać zmiany w życiu, by czuć się szczęśliwym.

Część wykładową konferencji zamknie godzinny panel dyskusyjny z udziałem wielkopolskich przedsiębiorców, którzy już dzisiaj tworzą w swoich firmach wyjątkowe, przyjazne środowisko pracy. Przedstawiciele m.in. Schattdecor, Mindsailors i Q-workshop, odpowiedzą na pytania Doroty Krajewskiej-Roszyk, co robią, aby ludziom dobrze się u nich pracowało i przede wszystkim dlaczego to robią. Wierzymy, że dyskusja stanie się inspiracją do pozytywnych zmian w kolejnych firmach.

Na zakończenie naszej kampanii przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla uczestników – trzy równoległe, bezpłatne warsztaty z wykładowcami Uniwersytetu SWPS - psychologami, coachami i psychoterapeutami. Półtoragodzinne spotkania w mniejszych grupach, które poprowadzą Anna Cwojdzińska, dr Mirosława Leopold oraz dr Marcin Kochanowski, rozpoczną się o g. 15:30. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, a o udziale zadecyduje kolejność zapisów – dodaje Agnieszka Lewicka.
Ostatnie wydarzenie wspólnej akcji YouNick i SWPS odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada w godzinach 10:00-15:30 (prelekcje i panel dyskusyjny) oraz 15:30-17:00 (warsztaty) w siedzibie uczelni w Poznaniu przy ul. T. Kutrzeby 10 w Sali 004.

PROGRAM FORUM ZAMKNIĘCIA
10.00-10.30 Powitanie uczestników konferencji
10:30-11:00 Piotr Voelkel, „Żeby kochać pracę, trzeba kochać życie”
11.00-11.30 Żaneta Poirieux, „Człowiek i firma w świetle "turkusu"
11.30-12.00 Dagmara Nickel, „Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy idą”
12.00-12.15 Przerwa kawowa
12:15-12:45 dr Konrad Piotrowski, „W poszukiwaniu własnej drogi, czyli jak człowiek buduje własną tożsamość i od czego to zależy”
12.45-13:15 Mateusz Zięba, „O pracy w Google”
13:15-13:45 Mateusz Zmyślony, „Open Eyes Economy, czyli gospodarka przyszłości, w całości oparta na wartościach społecznych”
13.45-14.30 Przerwa na lunch
14:30-15:30 Panel dyskusyjny z pracodawcami
WARSZTATY RÓWNOLEGŁE
15.30-17.00 dr Marcin Kochanowski, „Motywacja sportowych mistrzów, motywacją do realizowania pasji”
15.30-17.00 dr Mirosława Leopold, „Kopalnia zasobów”
15.30-17.00 Anna Cwojdzińska, „Zaproś innych do zmiany”