Webinar nt. handlu elektronicznego w Unii Europejskiej

28 września przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarium pt.: Jak prowadzić e-sprzedaż o europejskim zasięgu czyli handel elektroniczny w Unii Europejskiej. Udział nie wymaga wczesniejszej rejestracji.

 Webinarium poprowadzą eksperci z Kancelarii Bird & Bird: mec. Paulina Bełzak specjalizująca się w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych, ochrony prywatności i e-commerce oraz mec. Marcin Alberski – specjalista z zakresu regulacji telekomunikacyjnych i nowych usług telekomunikacyjnych (m.in. technologie 5G, usługi VoIP, usługi e-SIM, geolokalizacja).

W programie webinarium m.in. obowiązki związane z prowadzeniem sklepu internetowego (sprzedaż produktów w opakowaniach, sprzedaż produktów bezpiecznych, oznakowanie CE); omówienie podstawowych aspektów sprzedaży towarów i usług przez Internet (B2C) na terenie UE; relacje sklepów internetowych z platformami internetowymi, zgodnie z Rozporządzeniem (UE) 2019/1150 (portale aukcyjne, wyszukiwarki internetowe); ochrona praw konsumentów (regulamin sklepu, uprawnienia z tytułu rękojmi lub gwarancji, rozwiązywanie sporów z konsumentami); ochrona danych osobowych (podstawy przetwarzania danych, akcje marketingowe, obowiązki przedsiębiorcy).

Webinar jest otwarty i nie wymaga rejestracji. Transmisja odbędzie się tutaj.