Francuska firma szuka partnerów

Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli poinformowało o ofercie współpracy francuskiej firmy z branży chemicznej, szukającej partnerów zainteresowanych wspólnym udziałem w naborach w ramach inicjatywy Wspólne Przedsięwzięcie ds. Bioprzemysłu.

Jak podano, przedsiębiorstwo Greenpharma (Orlean, Region Centralny – Dolina Loary) wyraża zainteresowanie przystąpieniem do konsorcjum wspólnie z którym w przyszłości realizować będzie projekt w zakresie inicjatywy Wspólne Przedsięwzięcie ds. Bioprzemysłu (ang. Biobased Industry Joint Undertaking – BBI JU) lub nawiązaniem kontaktu z podmiotem gotowym pełnić funkcję koordynatora projektu BBI JU. Nabory, w których francuski podmiot zamierza uczestniczyć wskazane zostały w dalszej części tekstu.

Greenpharma od dwudziestu lat funkcjonuje na francuskim rynku chemicznym, specjalizując się w prowadzeniu badań nad produktami naturalnymi. Podmiot ten zajmuje się zarówno przygotowywaniem aktywnych składników kosmetycznych na zamówienie, jak również tworzeniem własnych produktów. Dotychczasowe doświadczenie Greenpharmy w zakresie projektów unijnych to udział w kilku inicjatywach m.in.: EUREKA, VI Ramowym Programie Badań i Rozwoju, Instrument MŚP.

Więcej informacji na ten temat udziela Marta Raptis z Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli. Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.