Gospodarka

Gospodarka

Polskie miasta stawiają na elektromobilność

Choć ostatnie półrocze przyniosło Europie wiele trudności i wyzwań związanych z epidemią koronawirusa, firma Solaris minione kilka miesięcy wykorzystała bardzo produktywnie. Był to szczególne intensywny czas, jeśli chodzi o realizację kontraktów na dostawy autobusów elektrycznych w Polsce.

Czytaj więcej
Gospodarka

70 autobusów z Bolechowa do Warszawy

Przedstawiciele zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firmy Solaris podpisali umowę na dostawę 70 niskopodłogowych autobusów miejskich. Pojazdy będą napędzane paliwem CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym. Łączna wartość kontraktu to ponad 116 mln złotych.

Czytaj więcej
Gospodarka

Przedsiębiorczość dla Wielkopolski

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego przygotowało program inkubacji „Przedsiębiorczość dla Wielkopolski”. Program skierowany jest do osób przedsiębiorczych, głównie młodych, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą tworząc przedsiębiorstwa, otwierając nowatorskie firmy, ale potrzebują w tym celu wsparcia merytorycznego, doradztwa, zachęty.

Czytaj więcej
Gospodarka

Fundusz Kapitałowy PPNT

Do 30 czerwca 2020 można aplikować do Funduszu Kapitałowego prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Poszukiwane są przełomowe pomysły z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT.

Czytaj więcej
Gospodarka

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

Do 13 lipca 2020 reprezentanci spółek muszą zgłosić wpis do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. W rejestrze są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, czyli o osobach fizycznych, które sprawują bezpośrednią kontrolę nad spółkami prawa handlowego.

Czytaj więcej