Gospodarka

Gospodarka

Gala XVII edycji konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości"

Zauważenie nas jako liderów przedsiębiorczości w tym szczególnym okresie, także pod względem gospodarczym, jest niezwykle ważne. Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie bardzo mocno dopinguje do jeszcze większej pracy – podkreślali zgodnie laureaci 17 edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poznańskim Bazarze – miejscu, które jest symbolem wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

Czytaj więcej
Gospodarka

Fundusz Kapitałowy PPNT

Do 30 czerwca 2020 można aplikować do Funduszu Kapitałowego prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Poszukiwane są przełomowe pomysły z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT.

Czytaj więcej
Gospodarka

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

Do 13 lipca 2020 reprezentanci spółek muszą zgłosić wpis do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. W rejestrze są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, czyli o osobach fizycznych, które sprawują bezpośrednią kontrolę nad spółkami prawa handlowego.

Czytaj więcej
Gospodarka

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych

Solaris i władze rumuńskiego miasta Krajowa podpisali umowę na dostawę 16 autobusów elektrycznych Urbino 18 electric. Przegubowe pojazdy zawitają do Krajowej w pierwszej połowie 2021 roku. Władze miasta po raz pierwszy zdecydowały się na pojazdy bateryjne, dlatego w ramach kontraktu Solaris dostarczy także ładowarki – zarówno urządzenia do nocnego ładowania, jak i szybkie ładowarki pantografowe.

Czytaj więcej
Gospodarka

Elektryczne Solarisy dla Lublina

Do Lublina trafi 12 nowych autobusów Solaris Urbino 12 electric. Ich dostawy zostały rozłożone na okres od listopada 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Łączna wartość zawartych umów, obejmująca elektrobusy wraz z siedmioma ładowarkami oraz obsługą posprzedażową, przekracza 32 miliony złotych.

Czytaj więcej
Gospodarka

Pożyczka płynnościowa

WARP Sp. z o.o. i WFR sp. z o.o. z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego podpisały Umowę, dzięki której WARP ma w ofercie instrument wsparcia dla wielkopolskich przedsiębiorstw POŻYCZKA PŁYNNOŚCIOWA. Pożyczka Płynnościowa to instrument, którym warto się zainteresować. Jest dopasowany do potrzeb zgłaszanych przez lokalne firmy z Wielkopolski i stanowi uzupełnienie pomocy w ramach Tarczy rządowej.

Czytaj więcej