Współpraca z Ukrainą

List intencyjny w sprawie współpracy gospodarczej podpisali dziś Starosta Poznański Jan Grabkowski i Witalij Bohdan, zastępca przewodniczącego Rady Rejonu Kijowsko-Światoszyńskiego. To pierwszy krok do ścisłej współpracy między oboma regionami.

Rejon Kijowsko-Światoszyński, graniczący z Kijowem, liczy ponad 150 tysięcy mieszkańców. Blisko 25 tysięcy osób pracuje w firmach małych lub średnich. Ukraińcy liczą, że dzięki współpracy z Powiatem Poznańskim uda im się przyciągnąć inwestorów przede wszystkim z branży logistycznej i komunikacyjnej.

- Liczymy także na inwestorów z branży przetwórstwa spożywczego i gospodarki komunalno-mieszkaniowej. Mamy też nadzieję, że od władz powiatu poznańskiego sporo nauczymy się w zakresie zarządzania samorządami – mówi Witalij Bohdan, zastępca przewodniczącego Rady Rejonu Kijowsko-Światoszyńskiego.

- Chcemy, by Starostwo Poznańskie stało się przyczółkiem dla przedsiębiorców z naszego terenu, którzy będą chcieli robić interesy na Ukrainie. Będziemy strali się zbierać informacje na temat możliwości inwestowania, między innymi właśnie w Rejonie Kijowsko-Światoszyńskim – mówi Jan Grabkowski, Starosta Poznański.

Starosta Poznański Jan Grabkowski zachęca do inwestowania na Ukrainie

Witalij Bohdan prezentuje Rejon Kijowsko-Światoszyński

Więcej zdjęć ze konferencji polsko-ukraińskiej można zobaczyć w: Galerii zdjęć PFPP