Nagroda dla Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

Już po raz drugi stoisko Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, w której działa Powiat Poznański zdobyło wyróżnienie Acanthus Aureus podczas Międzynarodowego Salonu Turystycznego Tour Salon 2007.

Elementami wystroju stoiska PLOTu stały się zielona trawa, pachnące lasem choinki i mury malowniczego zamku w Kórniku. Ta wyjątkowa aranżacja przestrzeni zyskała uznanie Jury konkursu Acanthus Aureus. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za realizację strategii marketingowej firmy na targach.
Wystój stoiska doskonale harmonizował z przygotowaną ofertą turystyczną, zachęcał zarówno do odwiedzenia zielonych obszarów powiatu - parków i lasów, zapoznania się z licznymi obiektami zabytkowymi - pałacami, zamkami i dworkami a także obiektami architektury sakralnej. Zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się szczególnie publikacje na temat szlaków rowerowych oraz zabytków położonych w najbliższym otoczeniu stolicy Wielkopolski. Pytano o ofertę noclegową powiatu poznańskiego, nie tylko w aspekcie rodzinnych wyjazdów za miasto, lecz także w kontekście stale rozwijającej się turystyki biznesowej. Na najmłodszych, którzy towarzyszyli rodzicom, czekały ciekawe upominki reklamowe, w tym piłki zachęcające do zabaw i aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Powiat poznański prezentował swoje produkty turystyczne w części nazwanej Targami Regionów. Swoją ofertę przygotował z myślą o poszukujących propozycji weekendowego lub wakacyjnego wypoczynku.
Targi Turystyczne Tour Salon obywają się w Poznaniu już od osiemnastu lat. I tym razem przedstawiciele 35 krajów świata spotykali się w celu nawiązania nowych kontaktów, zaprezentowania ofert, osiągnięć oraz możliwości działań w dziedzinie turystyki.