Spotkanie z niemieckim doradcą zawodowym

Fotolia 62920095 XSWojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu rozpoczął współpracę z Niemieckim Urzędem Pracy we Frankfurcie nad Odrą. Jej rezultatem będzie cykl dyżurów niemieckiego doradcy EURES w siedzibie urzędu w Poznaniu.


EURES to sieć europejskich publicznych służb zatrudnienia. Ich doradcy współpracują ze sobą m.in. w wymianie informacji na temat ofert pracy oraz warunków życia i pracy w poszczególnych krajach. W wyniku współpracy nawiązanej z urzędem z Frankfurtu w tym roku odbędą się cztery spotkania poprowadzone przez doradcę EURES, Reginę Gebhardt-Hille z Agentur für Arbeit Frankfurt (Oder). Zaplanowano je w następujących dniach:


• 9 marca 2016 r. (środa),
• 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek),
• 20 września 2016 r. (wtorek),
• 7 grudnia 2016 r. (środa).


Spotkania odbywać się będą w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu w budynku B, sala 55, przy ul. Kościelnej 37 w godz. 11.00 – 14.00.
Osoby zainteresowane niemieckim rynkiem pracy, poszukujący pracy oraz bezrobotni będą mogli zapoznać się z warunkami życia i pracy w Niemczech, aktualnymi ofertami pracy oraz będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących pracy w Niemczech.