Nowa sortownia DPD

Od kilku dni w Komornikach działa nowa sortownia paczek firmy DPD. To jeden z największych projektów inwestycyjnych jakie w tym roku zrealizowała firma.

Nowy oddział DPD jest położony w sąsiedztwie autostrady A2 oraz drogi krajowej numer 5, na terenie dużego centrum logistycznego „Tulipan Park”. Powierzchnia operacyjna nowego oddziału jest prawie dwukrotnie większa od poprzedniego magazynu i wynosi ok. 6400 mkw. Zapotrzebowanie firmy na większą przestrzeń wiąże się z pełnieniem przez nowy obiekt roli sortowni na region północno-zachodni Polski. Poznań i okolice plasują się na drugim miejscu w sieci krajowej DPD Polska pod względem liczby obsługiwanych paczek.

- Ta inwestycja daje nam spokojną pracę na dłuższy czas. Nowa hala pozwala nam zwiększyć liczbę obsługiwanych paczek nawet pięciokrotnie – mówi Tomasz Swat, dyrektor operacyjny DPD Polska.

Koszt wyposażenia obiektu wynosi 800 tysięcy euro, z czego 300 tysięcy euro kosztował nowy przenośnik automatyczny, wspomagający proces sortowania przesyłek. Oddział posiada 13 ramp i 40 bram kurierskich. Pracuje w nim blisko 200 osób. Dla osób dojeżdżających firma wynajęła specjalny bus, który przywozi ich do pracy.