Centrum dystrybucji Tesco w Komornikach

tesco 270Centrum dystrybucyjne sieci Tesco rozpoczęło działalność w parku logistycznym w Komornikach. Z magazynu będą wyjeżdżać towary do ponad 100 sklepów tej sieci w Polsce północnej i zachodniej.

Nowe centrum to prawdziwy gigant. Powierzchnia całego ternu to ponad 10 hektarów. Na powierzchnię magazynową i biurową przeznaczono ponad 30 tysięcy mkw. Na ponad 29 tys. miejsc paletowych znajdzie się 12 300 różnych produktów spożywczych tzw. suchej żywności, czyli takiej która nie wymaga przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach. Każdego dnia do nowego magazynu Tesco przyjeżdżać będzie 95 ciężarówek z produktami od dostawców, zaś średnio co 20 minut magazyn opuści transport z dostawą do jednego ze 119 sklepów w regionie.


W nowym centrum pracę znajdzie łącznie 400 osób. Obiekt jest przygotowany do dalszej rozbudowy o część magazynową dla żywności świeżej.


Centrum w Komornikach to trzeci magazyn Tesco w Polsce, po podobnych obiektach wybudowanych w Teresinie i Gliwicach. Łącznie powierzchnia magazynowa Tesco w Polsce wynosi obecnie ponad 200 000 mkw.