BCC wdraża system SAP w grupie PKN Orlen

Orlen GAZ, ORLEN Oil oraz Rafineria Trzebinia skorzystają z korporacyjnego systemu PKN ORLEN, opartego na SAP ERP i rozwiązaniu branżowym SAP Oil & Gas. Partnerem w zaplanowanym na kilkanaście miesięcy przedsięwzięciu jest spółka Business Consulting Center z Nickel Technology Park Poznań w Złotnikach.

Wspomniane przedsiębiorstwa, należące do największych spółek grupy kapitałowej PKN ORLEN, jak dotychczas nie były obsługiwane przez system SAP. Zakres przedsięwzięcia jest bardzo szeroki. W każdej z trzech spółek wdrożenie SAP obejmuje obszar finansów i kontrolingu, zaopatrzenia, produkcji, sprzedaży i kadr, a także hurtownię danych SAP BW. Docelowe rozwiązanie kompleksowo wesprze też procesy specyficzne dla branży paliwowej, w tym zarządzanie produkcją procesową, konfekcjonowanie produktów, naliczanie akcyzy. Stąd w zakresie wdrożenia znajduje się również rozwiązanie branżowe SAP Oil & Gas.

SAP@GK to kolejne duże przedsięwzięcie, realizowane przez BCC w grupie kapitałowej PKN ORLEN. Efektem dotychczasowej współpracy są m.in.: system SAP HR obsługujący pracowników kilkunastu spółek grupy PKN ORLEN, kompleksowy upgrade SAP ERP oraz wdrożenie nowego systemu motywacyjnego dla kadry kierowniczej w oparciu o koncepcję zarządzania przez cele (MBO).

BCC jest autoryzowanym partnerem SAP Polska - polskiego przedstawicielstwa SAP. BCC współpracuje z SAP od 1995 roku, tj. od samego początku działalności SAP w Polsce. Od kilku miesięcy firma ma swoją siedzibę w Nickel Technology Park w Złotnikach koło Suchego Lasu.