Solaris na targach Busworld w Brukseli

Trzy beze misyjne autobusy prezentuje na targach Busworld w Brukseli firma Solaris. Solaris Urbino 18 electric – elektryczny autobus przegubowy z bateriami nowej generacji; Solaris Urbino 12 hydrogen – autobus wodorowy najnowszej generacji; Solaris Trollino 24 – dwuprzegubowa platforma dla bezemisyjnych pojazdów komunikacji miejskiej.

Na tegorocznych targach Busworld w Brukseli w dniach 18-23 października, Solaris zaprezentuje trzy nowości. Wszystkie prezentowane pojazdy to autobusy bezemisyjne.
Solaris Urbino 18 electric
Wyrazista linia przegubowego Urbino 18 electric jest znana wielu przewoźnikom – ponad 200 modeli zostało już zamówionych przez klientów. Pojazd prezentowany na Busworld ma jednak unikatowe wyposażenie.
Absolutną nowością są baterie nowej generacji Solaris High Energy+, które producent w Brukseli pokazuje po raz pierwszy. Baterie wyróżniają się bardzo wysoką gęstością energii, dzięki czemu autobus będzie w stanie bez problemu pokonać 200 km na jednym ładowaniu, niezależnie od warunków drogowych i klimatycznych.
Solaris Urbino 12 hydrogen
Solaris jako jeden z pierwszych producentów autobusów postawił na napędy elektryczne. Niemal dekadę po premierze pierwszego e-busa producent uzupełnia swoje bezemisyjne portfolio o autobus Urbino 12 hydrogen, w którym wodór przekształcany jest w energię elektryczną, a ta z kolei zasila układ napędowy pojazdu. Technologia wodorowa wykorzystana do produkcji elektryczności umożliwi pokonywanie autobusom jeszcze większych dystansów bez absolutnie żadnych emisji.
Solaris Trollino 24
Podczas targów Busworld 2019 swoją światową premierę ma trolejbus Trollino 24 w wersji MetroStyle. To najdłuższy dotychczas pojazd autobusowy w ofercie Solarisa. Powstał z myślą o stworzeniu platformy do przyszłej, seryjnej produkcji pojazdów 24-metrowych z napędem hybrydowym, elektrycznym oraz właśnie trolejbusów.
Pojazd, o unikatowym układzie drzwi 1-2-2-2-2 wyposażony został ponadto m.in. w elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Na pokładzie dwuprzegubowego trolejbusu będzie mogło podróżować nawet 215 osób. W premierowym modelu również zamiast lusterek bocznych będą zamontowane kamery.
Targi Busworld potrwają od 18 do 23 października 2019.
Źródło: Biuro prasowe Solaris