Fundusz Kapitałowy PPNT

Do 30 czerwca 2020 można aplikować do Funduszu Kapitałowego prowadzonego przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Poszukiwane są przełomowe pomysły z branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT.

Poszukiwane są pomysły biznesowe lub startupy, które chcą rozwijać przełomowe technologie chemiczne, biotechnologiczne i informatyczne. Można otrzymać nie tylko zastrzyk finansowy niezbędny do rozwoju biznesu, ale przede wszystkim doradztwo i pomoc od dużych graczy branżowych.
Dotychczas Poznański Park Naukowo-Technologiczny zainwestował ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów.
Zrealizowane z sukcesem inwestycje PPNT to między innymi odsprzedaż udziałów w spółce PhotoHiTech firmie Synthos, która jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, czy sprzedaż udziałów w spółce uBirds (obecnie Invis), inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim.
W portfelu inwestycyjnym PPNT znajdują się takie spółki jak: IC Solutions, twórca e-długopisu do digitalizacji pisma ręcznego, BBH Biotech Polska, producent innowacyjnych kosmetyków z jadu pszczelego, Fieldworker, twórca aplikacji do zarządzania pracownikami w terenie, czy też spółka Innosil, komercjalizująca opatentowany stymulator rozwoju roślin ILAGRO.
Aplikować można przez stronę: http://ppnt.poznan.pl/o-nas/inwestycje-kapitalowe 
Zdjęcie: ilustracja