Program Invest Horizon dla technologicznych startupów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca młode firmy technologiczne do udziału w 6. edycji programu akceleracyjnego organizowanego w ramach InvestHorizon. Uczestnicząc w programie młodzi przedsiębiorcy mają szansę na nawiązanie kontaktów z innymi przedsiębiorcami, trenerami oraz z inwestorami. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 listopada 2020.

Celem InvestHorizon jest pomoc zaawansowanym technologicznie europejskim start-upom w pozyskaniu finansowania w ramach Rundy Inwestycyjnej Serii A. Środki pozyskane przez startup w ramach tej rundy są wykorzystywane przede wszystkim na potwierdzenie zapotrzebowania rynku na produkt startupu w dużej skali. Inwestorzy w rundach inwestycyjnych serii A w zamian za kapitał uzyskują bardzo silne prawa (preferencje) w startupie powiązane z ich udziałami.

Runda inwestycyjna Serii A skierowana jest do start-upów, które:

dysponują technologią, która może być skalowalna;
wykażą realne zapotrzebowanie na swój produkt czy usługę, które przekłada się na pozyskiwanie klientów i stały wzrost;
posiadają biznes plan opisujący m.in. sposób skalowania biznesu;
mają zespół składający się nie tylko z założycieli, ale również z osób kluczowych.

W ramach InvestHorizon polskie firmy technologiczne mogą skorzystać z 4-6 miesięcznego programu akceleracyjnego, który obejmuje:

open services (webinaria, szkolenia online);
coaching i mentoring prowadzony w ramach grup tematycznych tzw. Online Trust Groups;
szyte na miarę spotkania z inwestorami;
spotkania typu Bootcamp – których celem jest m.in. wypracowanie poprzez coaching kluczowych problemów i wyzwań związanych ze skalowaniem produktu/usługi;
szkolenie dotyczące pitchingu;
udział w sesjach pitchingowych (online i stacjonarnie) przed zaproszonymi inwestorami (Venture Capital: korporacje, anioły biznesu, etc.).

Komplet informacji
Zdjęcie: ilustracja, źródło: serwis Pixabay