Produkt w obiegu konkurs dla przedsiębiorców

Do 4 września 2019 przyjmowane są zgłoszenia udziału w konkursie „Produkt w obiegu – drugie życie przedmiotów codziennego użytku”. Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Środowiska. Produkty/projekty finalistów zostaną zaprezentowane w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, 9-11 października 2019.

Konkurs PRODUKT W OBIEGU przeznaczony jest dla producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców. Pierwszym jego etapem będzie weryfikacja i ocena zgłoszeń, kolejnym zaprezentowanie nominowanych produktów lub projektów na wystawie podczas tegorocznych targów POL-ECO SYSTEM.

Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Wspiera on również producentów, projektantów, dystrybutorów i usługodawców, którzy swoimi produktami lub projektami, wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Komplet informacji