ALFA School - warsztaty dla przedsiębiorców

biurok 270Pracujesz nad innowacyjnym projektem i zastanawiasz się nad możliwościami jego rozwoju? Weź udział w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach w Poznaniu, podczas których dowiesz się jak go z sukcesem skomercjalizować. Warsztaty odbędą się 4 i 5 czerwca 2019 w Plus Jeden (ul. Za Bramką 1).

Warsztaty Alfa School powstały z myślą o osobach, które nie zawsze wiedzą jak swoją ciężką pracę przekuć w prosperujący biznes. Jest to idealne wydarzenie, które łączy początkujących przedsiębiorców oraz naukowców z doświadczonymi przedstawicielami biznesu, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat komercjalizacji projektów technologicznych oraz z obszaru B+R. W trakcie dwóch, intensywnych dni, uczestnicy otrzymają wiedzę z obszaru budżetowania projektu, poznają sztukę wystąpień publicznych oraz prezentacji przed inwestorem, a także dowiedzą się więcej na temat procedury patentowej, która pozwoli im zabezpieczyć własność intelektualną nowo powstałej firmy. Każdy zainteresowany, będzie mógł także indywidualnie skonsultować swój pomysł z inwestorem.

- Od prawie 4 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka - biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. Programy takie jak Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na pewno przyciągają uwagę inwestorów i aktywizują naukowców do pracy w kierunku wdrożeń rynkowych opracowywanych rozwiązań. - mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

Droga, jaką trzeba przebyć od stworzenia rozwiązania do jego wdrożenia na rynek jest często dla wielu osób przerażająco skomplikowana. Łączenie aspektów technicznych, badań naukowych, opracowania MVP w połączeniu z biznesowym podejściem do projektu często bywa dla jego twórców wyzwaniem.

Alfa school to unikalna inicjatywa, która łączy doświadczenie z pasją. Daje możliwość spotkania się i wymiany wiedzy pomiędzy funduszami inwestycyjnymi a początkującymi przedsiębiorcami, a także naukowcami planującymi komercjalizować wyniki swoich prac. Zauważyliśmy, że korzyści są wzajemne i umożliwiają realizację kolejnych kroków w skutecznej komercjalizacji najbardziej atrakcyjnych inicjatyw oraz wyników prac badawczo-rozwojowych - mówi Maciej Wieloch z Infini.

Organizatorem wydarzenia są SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini.
ALFA SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc ograniczona.

Formularz rejestracyjny