Cykl otwartych szkoleń online NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dla wnioskodawców, beneficjentów i innych zainteresowanych osób. Wśród poruszanych wątków pojawią się m.in. odpowiedzi na pytania: jakie są zasady przyznawania grantów w konkursach NCBR, jak wygląda proces oceny wniosków o dofinansowanie, gdzie szukać informacji o realizowanych z Funduszy Europejskich konkursach oraz jakie są udogodnienia dla firm już realizujących projekty w czasie pandemii.

NCBR online to cykl ponad 20 szkoleń, regularnie publikowanych na kanale NCBR w serwisie YouTube. Eksperci NCBR kompleksowo przybliżają cały proces od pozyskania grantu do jego realizacji, również w czasie pandemii. Omawiają zasady aktualnych konkursów, również tych, realizowanych z Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój czy w ramach inicjatyw międzynarodowych, zasady działania programów dla start-upów Bridge Alfa, odpowiadają też na najczęściej zadawane przez wnioskodawców pytania, przedstawiają zasady udogodnień w realizacji projektów w czasie pandemii.

Cykl szkoleń NCBR online finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 Wszystkie osoby, zainteresowane pozyskaniem dofinansowania z Centrum, mogą skorzystać z bezpłatnych, udostępnionych na stronie instytucji aplikacji „Asystent Innowacji”, który pozwala na wstępną weryfikację pomysłu z wymaganiami NCBR oraz „Asystent Budżetowy”, wspierający w zaplanowaniu i rozliczaniu kosztów w projekcie. Również, istnieje możliwość zgłaszania swoich pytań do Punktu Informacyjnego, gdzie konsultanci odpowiadają na nie telefonicznie, mailowo oraz za pomocą spotkań online.

 

Więcej informacji tutaj.