Horyzont Europa a innowacje w firmach

30 marca odbędzie się webinarium: „Horyzont Europa a innowacje w firmach. Projekty finansowane z Programów Ramowych okiem praktyków”. Wydarzenie będzie okazją do poznania oferty programu Horyzont Europa oraz doświadczeń przedsiębiorców z realizacji projektów Programów Ramowych.

Podczas spotkania online o swoim doświadczeniu opowiedzą założyciele poznańskich firm: ITTI, AirOptic oraz Expansio. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także eksperckich wskazówek konsultantów poznańskiego Regionalnego Punktu Kontaktowego Ramowych Programów UE.

W 2021 roku rozpoczął się nowy Program Ramowy Horyzont Europa, który posiada bogatą ofertę dla europejskich innowatorów. Komisja Europejska przeznaczyła około 95,5 mld euro na jego realizację w ciągu 7. następnych lat. Natomiast budżet w wysokości 13,5 mld euro trafi do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Finansowanie zostanie przeznaczone na rozwój innowacyjności firm, stymulację przełomowych odkryć, a także tworzenie nowych rynków i ekosystemów zwiększających konkurencyjność Europy.

Więcej informacji tutaj