Doing Business in Kazakhstan webinarium

Wielkopolski Fundusz Regionalny zaprasza wielkopolskich przedsiębiorców do wzięcia udziału w webinarium z cyklu „Doing Business”. Tym razem tematem spotkania będzie współpraca gospodarcza z Kazachstanem. Spotkanie odbędzie się 21 września 2021 r. w godzinach 10:00 – 13:00.

Mówi się, że Kazachstan jest bramą do centralnej części Azji i głównym hubem tranzytowym na Nowym Szlaku Jedwabnym. To największa republika Azji Centralnej pod względem powierzchni, gdzie zamieszkuje ponad 19 mln osób. Współpraca gospodarcza z Kazachstanem zapewnia dostęp do konsumentów Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG, tj.: Kazachstanu, Rosji, Białorusi, Kirgistanu i Armenii), Azji Centralnej oraz Zachodnich Chin.

Kazachstan to rynek rozwijający się, niezwykle chłonny, ponieważ sam niewiele produkuje – ciągle poszukuje nowych produktów i technologii. Przedsiębiorcy rozwijający tu swoje firmy mogą liczyć na szereg ulg i zachęt biznesowych w zakresie projektów inwestycyjnych.

Branże z potencjałem to przede wszystkim przemysł rolno-spożywczy, a także budownictwo, sektor IT, zielone technologie, transport i logistyka. Polskim hitem eksportowym są wyroby farmaceutyczne i higieniczne, kosmetyki oraz maszyny i urządzenia. Szanse na tym rynku mają także polskie start-upy.
Komplet informacji
Źródło: WFR