Rozbudowa fabryki Nutritional Products w Niepruszewie

Do użytku została oddana rozbudowana fabryka Nutritional Products Sp. z o.o. w Niepruszewie. W fabryce powstają wysokiej jakości mieszanki witaminowe i mineralne na potrzeby przemysłu spożywczego.

Rozbudowana część fabryki, tzw. Buk2, pozwoli na wprowadzenie nowego standardu jakości premiksów dla żywienia wczesnego (Early Life Nutrition), jest też w pełni wyposażona do obsługi klientów na rynkach żywienia medycznego (Medical Nutrition) i ulepszeń żywieniowych (Nutrition Improvement).
DSM Nutritional Products jest globalną firmą, działającą w obszarze odżywiania, zdrowia i zrównoważonego życia. W fabrykach, centrach rozwoju oraz biurach handlowych mieszczących się w ponad 50 krajach na całym świecie zatrudnia ponad 25 tys. pracowników, łączących ogromną wiedzę naukową z doświadczeniem biznesowym. Centrala firmy mieści się w Holandii.
W Polsce firma jest obecna już od 20 lat. Ten najnowocześniejszy z zakładów firmy ma w założeniu umożliwić zwiększenie zdolności produkcyjnych i wydajności przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych wymagań bezpieczeństwa i niezawodności.