EY Przedsiębiorca Roku

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń udziału w 19. edycji międzynarodowego konkursu „EY Przedsiębiorca Roku”. W Polsce, od 2003 roku niezależne Jury nagradza przedsiębiorców wyróżniających się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Każdego roku zwycięzca reprezentuje Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo mierząc się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów.

W konkursie przedsiębiorcy nagradzani są przez osoby, które dzielą z nimi doświadczenie budowania i prowadzenia firmy odnoszącej sukcesy. Jury, niezależne od EY, podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę takie aspekty jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.
Przedsiębiorcy mogą zgłosić swój udział w następujących kategoriach:
- produkcja i usługi,
- nowe technologie/innowacyjność,
- nowy biznes.
Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie wysyłają zgłoszenie wypełniając formularz on-line. Kandydat może także zostać zgłoszony przez inną osobę, np. współpracownika, dostawcę lub członka rodziny. Po skompletowaniu zgłoszenia, w siedzibie firmy kandydata odbywa się spotkanie, którego celem jest zebranie informacji o historii przedsiębiorcy, okolicznościach powstania firmy oraz spojrzeniu kandydata na strategię biznesową i rozwój przedsiębiorstwa. Po analizie zebranych materiałów, Jury zaprasza wybranych kandydatów na spotkanie ewaluacyjne. Rezultatem tych rozmów jest ogłaszana przez kapitułę lista finalistów. Od tej chwili finaliści promowani są także przez partnerów mediowych programu EY Przedsiębiorca Roku. Ukoronowaniem każdej edycji konkursu jest uroczysta Gala Finałowa, co roku w listopadzie, na której ogłaszany jest zwycięzca – Przedsiębiorca Roku. W czerwcu kolejnego roku, zwycięzca ten reprezentuje Polskę podczas ogólnoświatowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.
Komplet informacji
Źródło: materiały prasowe konkursu