Drugi etap Osiedla Botaniczna

Osiedle BotanicznaDrugi etap Osiedla Botaniczna to kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana w Poznaniu przez PTB Nickel. W połowie kwietnia br. spółka została generalnym wykonawcą najnowszego projektu firmy Nickel Development. Do lipca 2018 r. na poznańskich Ogrodach wybuduje 4 budynki mieszkalno-usługowe o łącznej powierzchni użytkowej blisko 13 tys. mkw.

 

Powstające od 2014 r. Osiedle Botaniczna to zaplanowana na kilka lat inwestycja mieszkaniowa spółki Nickel Development. Jeden z najciekawszych projektów deweloperskich w Poznaniu został przygotowany przez uznaną Pracownię Architektoniczną Insomia. W pierwszym, trwającym blisko 2 lata etapie, zaledwie 4 km od ścisłego centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, wybudowano dwa połączone ze sobą budynki z łącznie 175 mieszkaniami. Drugi etap inwestycji, za realizację którego ponownie odpowiada PTB Nickel, zakłada powstanie 4 obiektów mieszkalno-usługowych o powierzchni zabudowy ponad 3 tys. m2 wraz z podziemnymi halami garażowymi oraz pełną infrastrukturą zewnętrzną.


W ramach umowy z inwestorem PTB Nickel odpowiada również za wykonanie całej infrastruktury technicznej, w tym budowę zbiorników retencyjnych, oraz za zagospodarowanie terenów zielonych o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. Spółka wybuduje także ponad 2 tys. m2 dróg dojazdowych, podjazdów oraz miejsc parkingowych. Większość z ponad 280 miejsc postojowych przewidzianych w projekcie zostanie zlokalizowana w jedno- i dwupoziomowych podziemnych halach garażowych. W strefie półprywatnej, na dziedzińcu wewnętrznym osiedla, powstanie natomiast plac zabaw oraz ciągi piesze i rowerowe.