Agrobex nie tylko deweloper

Agrobex Szkola Podstawowa w Zalasewie28 lat na rynku, a w tym okresie blisko 40 zrealizowanych inwestycji własnych, 100 zrealizowanych inwestycji zleconych, 4500 wybudowanych mieszkań, ponad 345 tys. m.kw. wybudowanych powierzchni oraz długa lista wyróżnień i medali. To dorobek spółki Agrobex, zaliczonej przez Wielkopolski Klub Kapitału do grona najcenniejszych marek w Wielkopolsce.

Spółka Agrobex powstała w 1988 roku. W 1991 roku rozpoczęła świadczenie usług budowlanych koncentrując się na wykonywaniu zleceń spółdzielni mieszkaniowych. W 1997 roku rozpoczęła samodzielną działalnością deweloperską. Co istotne, poza kompleksowością w obszarze budownictwa mieszkaniowego, Agrobex wykazuje się również dużą aktywnością w realizacji obiektów użyteczności publicznej, biurowych, handlowych, a także hotelowych i zabytkowych.
- Dział Budownictwa firmy Agrobex tworzą osoby doskonale wykształcone i posiadające wieloletnie doświadczenie w realizowaniu najtrudniejszych zadań. Umożliwiło to nam wykonanie wielu inwestycji zleconych, dla instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego oraz inwestorów prywatnych. - mówi Paweł Michalski, Dyrektor Działu Realizacji Inwestycji.
Lista przedsięwzięć spółki Agrobex na rynku inwestycji komercyjnych i publicznych obejmuje już kilkadziesiąt pozycji. Wśród najbardziej znaczących i prestiżowych znajdują się budowa Bramy Poznania ICHOT, szpitala we Wrześni i Obornikach, Szkoły Podstawowej w Zalasewie czy Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UE w Poznaniu. Obecnie, poza inwestycjami mieszkaniowymi prowadzone są także prace przy budowie skrzydła dla Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Jerzykowie, a także remoncie budynku sztabowego w jednostce wojskowej dla WZI Poznań oraz wiele innych.
- Staramy się aby w naszych projektach i realizacjach, zarówno z rynku mieszkaniowego jak i komercyjnego, zawarte było wszystko to co jest najważniejsze dla szeroko rozumianego klienta. Różnorodność wykonanych przez tyle lat zadań oraz zdobyte doświadczenie powoduje, że mamy kompetencje oraz sprawdzonych fachowców aby z powodzeniem realizować najśmielsze wizje architektoniczne własne oraz inwestorów zewnętrznych – wskazuje Paweł Michalski.