PTB Nickel buduje hotel Hampton by Hilton

hilton 270Rozpoczęła się budowa pierwszego w Poznaniu hotelu Hampton by Hilton. Generalnym wykonawcą inwestycji, realizowanej w systemie „pod klucz”, została firma PTB Nickel. W niespełna 16 miesięcy, na zlecenie spółki BB Old Town, wybuduje 6-piętrowy obiekt hotelowy o powierzchni blisko 5 tys. m2. Poza 117 pokojami znajdzie się w nim m.in. podziemny garaż, strefa fitness, sala konferencyjna oraz bar i restauracja. Autorem projektu hotelu jest warszawskie biuro architektoniczne AGK Architekci.

Firma PTB Nickel, specjalizująca się m.in. w realizacji nowoczesnych obiektów biurowych, usługowych i magazynowych, wzbogaci swoje portfolio o prestiżową inwestycję w branży hotelarskiej. Pod koniec stycznia 2017 spółka podpisała umowę na budowę pierwszego w Poznaniu hotelu znanej na całym świecie marki Hampton by Hilton. Jako generalny wykonawca odpowiada za kompleksową realizację obiektu w systemie „pod klucz”. Hotel stanie na działce między ulicami Św. Marcina i Podgórną w samym centrum Poznania.

Wygrana w przetargu na budowę hotelu Hampton by Hilton to nasz ogromny sukces. I jednocześnie wyjątkowe wyzwanie. W zabytkowej dzielnicy miasta mamy postawić pierwszy w Poznaniu obiekt jednej z największych firm hotelarskich na świecie, która posiada łącznie ponad 800 tys. pokoi hotelowych w 104 krajach i regionach – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel. – Przy realizacji tej inwestycji wykorzystamy z pewnością nasze doświadczenie zdobyte podczas współpracy z Grupą Accor przy modernizacji hotelu Malta Novotel oraz podczas budowy zlokalizowanych w ścisłym centrum Poznania kompleksów mieszkalno-usługowych, takich jak m.in. Polna 28, Nowe Garbary czy Kamienica za Teatrem.

Za niespełna 1,5 roku goście poznańskiego hotelu Hampton by Hilton będą mogli skorzystać ze 117 pokoi hotelowych o zróżnicowanym standardzie i ilości łóżek, w tym 6 dedykowanym osobom niepełnosprawnym. Część z nich zostanie dodatkowo wyposażona w wewnętrzne podwójne drzwi, umożliwiające łączenie pojedynczych pokoi w większe jednostki. Wszystkie pokoje będą zlokalizowane na piętrach 1-6. Parter budynku pomieści natomiast recepcję, lobby, pomieszczenie komputerowe dla klientów (work zone), salę konferencyjną, bar i restaurację, zaplecze socjalno-biurowe, kuchnię oraz miejsce wydawania śniadań (breakfast zone). Centralna część lobby zostanie doświetlona okrągłym świetlikiem wykonanym w obrębie wewnętrznego patio. Na 1 piętrze oprócz pokoi hotelowych do dyspozycji gości zostanie oddana także strefa fitness. W podziemnej, garażowej części obiektu oprócz zaplecza technologicznego hotelu przewidziano parking obsługiwany przez dźwig samochodowy, który umożliwi wjazd do obiektu od ul. Św. Marcina.