Galeria handlowa w Czapurach

Family House Center to nowoczesne dwukondygnacyjne centrum handlowo-usługowe ze stacją benzynową i myjnią, które powstanie przy granicy Poznania, tuż przy wjeździe do miejscowości Czapury. To pierwszy tego rodzaju projekt w gminie Mosina.

Centrum handlowo-usługowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko mieszkańców Czapur ale także okolicznych miejscowości, które są coraz liczniej zaludniane przez Poznaniaków. Aby zaspokoić ich najbardziej podstawowe potrzeby, w inwestycji znajdą się lokale takie jak wielkopowierzchniowy sklep spożywczy, apteka, cukiernia, restauracja oraz drobne punkty handlowo - usługowe. Obok galerii powstanie darmowy parking dla klientów. Dopełnieniem będzie czynna całodobowo stacja benzynowa oraz automatyczna myjnia samochodowa.

– Już od kilku lat inwestujemy w gminie Mosina. Przede wszystkim cały czas rozbudowujemy osiedle Leśne w Czapurach, gdzie powstało już ponad 200 domów i mieszkań. Docelowo planujemy wybudować tam około 1000 nieruchomości, w związku z czym całe osiedle będzie liczyło 4000 osób. To właśnie w odległości zaledwie 500 m od naszej inwestycji, postanowiliśmy wybudować Family House Center – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House, inwestora galerii.

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 5 345 m kw. Rozpoczęcie budowy nastąpi w pierwszym kwartale 2011 roku. Natomiast jej zakończenie planowane jest na początek 2012 roku.