Jubileuszowe targi BUDMA

Po raz dwudziesty w Poznaniu odbyły się międzynarodowe targi budownictwa BUDMA. Jubileuszowa impreza zgromadziła ponad 1,5 wystawców. To największa tego typu impreza branżowa w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

Zdaniem fachowców to branża budowlana jest papierkiem lakmusowym całej gospodarki. Wzrosty w budownictwie oznaczają też rychłe wzrosty w innych sektorach gospodarki. A patrząc na zainteresowanie tegorocznymi targami BUDMA można spokojnie założyć, iż polska gospodarka wychodzi na ścieżkę szybkiego wzrostu. Tylko przez pierwsze dwa dni trwania imprezy targi BUDMA odwiedziło ponad 30 tysięcy osób. W niektórych momentach przed kasami pojawiały się kolejki oczekujących gości. Łącznie przez 4 dni trwania imprezy odwiedziło ją około 60 tysięcy gości.

Na tak duże zainteresowanie zwiedzających przygotowali się także wystawcy. Wielu z nich zaprezentowało najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii budowlanych. Wśród wystawców targów BUDMA nie zabrakło także i firm z terenu powiatu poznańskiego.
Firma NOVOL, z Komornik, znana do tej pory przede wszystkim z produkcji lakierów i szpachli samochodowych, na targach budownictwa zaprezentowała klej poliuretanowy do traw syntetycznych „NOVOFLOOR P21 GREEN”. Produkt ten został wyróżniony „Złotym Medalem” targów BUDMA.

Swoje stoiska ma targach miały także między innymi firmy: VOX Profile z Czerwonaka – producent profili budowlanych, POZ Bud z Lubonia – producent okien i drzwi drewnianych, czy też Pozbruk z Rokietnicy – znany producent kostki brukowej.
Targom towarzyszyło kilka imprez branżowych. W jednej z hal powstał między innymi tak zwany dom inteligentny. W innej hali odbywały się pokazy glazurników, dekarzy i brukarzy.