Zauważenie nas jako liderów przedsiębiorczości w tym szczególnym okresie, także pod względem gospodarczym, jest niezwykle ważne. Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie bardzo mocno dopinguje do jeszcze większej pracy – podkreślali zgodnie laureaci 17 edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poznańskim Bazarze – miejscu, które jest symbolem wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

W tym roku to prestiżowe wyróżnienia i statuetki trafiły do przedstawicieli branż poligraficznej (WITO), farmaceutycznej (Smart Pharma spółka z o.o) i meblarskiej (Fabryka Mebli MARO).

– Organizacja i przeprowadzenie oceny merytorycznej zgłoszonych kandydatów zbiegło się z okresem pandemii. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy wszystkim naszym przedsiębiorcom, którzy są dziś z nami. Statuetka Lidera może pomóc tym firmom w trudnych czasach – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku. A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, na pewno podniosą kwalifikacje pracowników tych firm. Czego im wszyscy serdecznie życzymy.

starosta

W dotychczasowych siedemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody, w tym m.in. bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Tegoroczna pula nagród wynosi blisko 180 tysięcy złotych.

Organizatorem obecnej edycji bezpłatnego konkursu jest powiat poznański, który nie tylko wziął na swoje barki całe przedsięwzięcie, ale także podjął decyzję o rozszerzeniu zasięgu na całą Metropolię Poznań (w tym roku mogły więc zgłaszać się także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków).

Każda startująca firma musiała poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. W tym roku dodano nowe kryterium oceny – działania proekologiczne.

– Podmioty weryfikowane były między innymi pod kątem rozwiązań energooszczędnych czy tego w jaki sposób radzą sobie ze składowaniem i sortowaniem odpadów – wyjaśnia Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.
W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiadają także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczą się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku.

Liderzy 17. edycji konkursu
Kategoria Mikroprzedsiębiorca

Smart Pharma Sp. z o.o. - ich ambicją jest tworzenie produktów medycznych coraz doskonalszych i coraz bardziej innowacyjnych. Każdego dnia udowadniają, że wiedza oraz technologia pozwalają żyć lepiej i leczyć bezpieczniej. Ich produkty tworzone są głównie z myślą o najmłodszych i najbardziej wrażliwych pacjentach. W ofercie firmy jest linia produktów kompleksowo wspierających profilaktykę oraz leczenie niedokrwistości z niedoboru żelaza. Znacie Państwo Smart Pharmę z takich produktów jak: Innofer, Innofer baby, probiotyków: Diflos, Diflos Choco, i produktów stosowania zewnętrznego: StickOFF i Aurimax.

smartpharma

 

Wyróżnienia
1STPLACE.PL Sp. z o.o. Sp. k.
MISERWIS Michał Sergot
Advista Sp. z o.o. Sp. k.
HMC Internet Solutions Marcin Hankiewicz

Kategoria Mały Przedsiębiorca

WITO Tomasz Zglinicki - to profesjonalna mała firma poligraficzna. Specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju etykiet: samoprzylepnych i bezklejowych. Ich misją jest projektowanie i dostarczanie unikatowych i wysokojakościowych produktów. Duży wybór wykrojników pozwala przedsiębiorstwu dostosować się do potrzeb odbiorców i rozwiązywać problemy z zakresu znakowania produktów w wielu gałęziach przemysłu. Posiadają nowoczesny park maszynowy. Stosują nowe technologie i rozwiązania. Chętnie angażują się w akcje społeczne, od lat wpierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ich pomoc trafia również do dzieci, które wymagają różnego wsparcia.

wito

Wyróżnienia
BTI Gumkowski Sp. z o.o. Sp. k.
Alter Spółka Akcyjna.
Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju Sp. z o.o. Sp. k.

Kategoria Średni Przedsiębiorca

MARO Sp. z o.o. - to firma działająca w branży mebli biurowych, w sektorze zaliczanym do klasy premium. Od ponad 30 lat inwestuje w najnowocześniejsze technologie. Jako pierwsza polska firma wprowadziła technologię laserową Lasertec, dzięki temu ich produkty charakteryzuje niespotykana estetyka wykonania, zwiększona trwałość oraz odporność na wilgoć. W swojej ofercie Maro posiada lady recepcyjne, meble pracownicze, gabinetowe, szafy, kontenery, stoły konferencyjne oraz witryny. Firma realizuje zarówno zlecenia pojedyncze, wielostanowiskowe, jak również indywidualne projekty. Oferowane przez MARO kolekcje mebli powstają zawsze w oparciu o bardzo bezpieczną dla środowiska technologię. Od wielu lat wspierają różne fundacje, organizacje charytatywne, szkoły i przedszkola.

maro

Wyróżnienie
Polychem Systems Sp. z o.o.

laureaci

Organizator i patronat:
Jan Grabkowski, starosta poznański

Patronat merytoryczny:
Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Fundatorzy nagród:
Międzynarodowe Targi Poznańskie, PKO Bank Polski, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Grant Thornton, Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej

Patroni medialni:
Telewizja WTK, Radio Emaus, Melo Radio, Gazeta Wyborcza